Sanat adına canlı vahşet

+ Yorum Gönder
Sohbet Forumları ve Garip ve Esrarengiz Olaylar Bölümünden Sanat adına canlı vahşet ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  @unk_n_own@
  Usta Üye
  Reklam

  Sanat adına canlı vahşet

  Reklam  Sanat adına canlı vahşet

  Forum Alev
  Sanat adına canlı vahşet

  SANAT ADINA CANLI VAHŞET
  Duvara bağlanan köpek, günlerce aç bırakılıyor ve ölüm anı sergileniyor

  Dünyadaki hayvan hakları derneklerini ayağa kaldıran "vahset sanatçısının" ismi Guillermo Vargas Habacuc...

  Costa Rica'lı olan sanatçı, ilkini 2007 yılında yaptığı "vahşet sergisi" ile büyük tepki aldı. Yaptığı şey bir canlıyı aç bırakarak ölümünü insanlara izletmek.

  Dünya hayvan hakları derneklerini ayağa kaldıran olay "sanat adına yapılan" bir vahşet... Bu vahşetin mimarı olan sanatçı Habacuc, sergi niyetine bir köpeğin ölüm anını izlettiriyor.

  Bunun için de bir sokak köpeği buluyor ve bir odada duvara bağlıyor. Köpeği günlerce aç -susuz bırakıyor. Bu süre içinde insanlar gelip sergi gezer gibi köpeğin zayıflamasını, bir deri bir kemik kalmasını izliyor.

  Köpek açlıktan yavaş yavaş can çekişmeye başlarken, mekanı ziyaret edenler bu anlara tanık oluyor. Köpeğe yapılan işkence ancak köpek öldüğünde son buluyor. Tabii o ana denk gelen seyirciler çok şanslı sayılıyor. Zira serginin en "can alıcı" bölümüne tanık olmuş oluyorlar. Köpeğin ölümü ile birlikte sergi de sona eriyor.

  Bu "insanlık dışı sanat" hayvan hakları derneklerinden büyük tepki görüyor. Dünya çapında bir protesto zinciri genişliyor.

  Köpeği aç bırakarak öldüren "sanatçı" Guillermo Vargas Habacuc ise kendini "köpek sokakta zaten açlıktan ölecekti" sözleri ile savunuyor. 2. 2
  Ziyaretçi

  Cevap: Sanat adına canlı vahşet

  Reklam  Bu ne oçlUK+ Yorum Gönder
ölüm anı
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi