Zotac GeForce 9600GT AMP!

+ Yorum Gönder
Donanım ve Ekran Kartı Bölümünden Zotac GeForce 9600GT AMP! ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  dark.water
  Asker Üye
  Reklam

  Zotac GeForce 9600GT AMP!

  Reklam  Zotac GeForce 9600GT AMP!

  Forum Alev
  Test Merkezi'mize gelen en hızlı 9600 olan Zotac, sessiz çalışan fakat rakiplerine nazaran biraz daha fazla ısınan bir kart.

  Ülkemize birkaç ay önce gelen ve artık adını sıkça duymaya başladığımız Zotac markasının GeForce 9600 GT AMP! modelini test merkezimizde mercek altına aldık. Zotac'ın klasik ince tasarımına sahip olan 9600GT AMP! sürümü, Zotac'ın tüm AMP! sürümlerinde olduğu gibi overclock edilmiş halde geliyor. İnce tasarımı sayesinde birden çok kartı bir arada kurduğunuzda sıkışıklık yaratmıyor ve ince soğutucusu sayesinde yanındaki PCI yuvasını işgal etmiyor. Bu tasarım kartın doğal olarak, özelliklede yük altında, rakiplerine nazaran biraz daha ısınmasına yol açıyor. İki adet DVI ve bir adet s-video çıkışına sahip olan ürün, küçük fanına rağmen şaşırtıcı derecede sessiz çalışıyor. Microsoft DirectX10 Shader Model 4.0 destekli kart, 512 MB DDR3 belleğiyle birçok oyunu yüksek çözünürlüklerde sorunsuzca çalıştırıyor.

  Testlerimizde ürünün 9600'ler arasında en yakında rakibine, gerek DirectX9 gerek DirectX10 altında %10 fark attığını gözlemledik. Bu farkı yalnızca sentetik benchmark'larda değil oyun benchmark'larında da gördük. Ürünle full HD filmleri seyretmeniz mümkün. Ekran kartıyla beraber DVI adaptörü ve S-Video kablosu da veriliyor.


  Sonuç: En hızlı 9600 olan Zotac, sessiz çalışan fakat rakiplerine nazaran biraz daha fazla ısınan bir kart.
 2. Alev
  Özel Üye

  Zotac GeForce 9600GT AMP! Makalesine henüz yorum yazılmamış. ilk yorumu siz yapın


Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi