+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Dua Bölümünden Yemek Duası ve Türkçesi - Sofra Duası ve Türkçesi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. Gülehasret
  Süper Moderatör


  Yemek Duası ve Türkçesi - Sofra Duası ve Türkçesi

  Yemek Duası ve Türkçesi - Sofra Duası ve Türkçesi Forum Alev
  Yemek duası türkçe, sofra duası türkçe

  Yemek Duası:

  Her mü'min helâl bir kazancın mahsûlü olan yemeğini yemeden önce ona bu ni'meti veren Allâhü Teâlâ'ya hamd ve şükür etmeli, «Besmele»den sonra, şu duayı okumalıdır.

  Yemek Duasi.gif

  Elhamdü lillâlillezi et'amenâ ve sekanâ ve cealenâ minel müslimin et'amene-Allâhü min taâm-il cenneti. Ve sekanâ-Âllâhü min şarâb-il kevseri ve zevvecnâ-Allâhu bihûril'ayni. Bi-hürmetil enbiyâi velmürseline velhamdü lillâhi Rabbil âlemin.

  Bizleri yediren, içiren ve İslâmiyetle müşerref kılan Allâhü Teâlâ'ya şükürler olsun. Cümle peygamberlerin hakkı için bizleri Cennet taamından yedir, Kevser şurubundan içir ve Cenetteki Hurilerle evlendir. Âlemlerin Rabbi olan Allâhü Teâlâ'ya hamd olsun.


  Sofra Duası:

  Eûzü billahi mine'ş-şeytâni'r-racîm, Bismillâhirrahmânirrahıym.
  El hamdü lillâhillezî et'amenâ ve sekânâ ve cealenâ minel müslimiyn, ni'meti-celîlullâh, bereketi Halîlullah, şefaat yâ Rasûlallâh.

  Soframıza bereket, vücudumuza sıhhat, dünyada kalanlarımıza selamet, ahirete gidenlerimize rahmet eyle. Bizlere iki cihanda güzellikler ihsan eyle. Her türlü felaketlerden koru Rabbim.

  "Allâhümme zid ve lâ tenkus, bir-hurmeti seyyidil mürselîn, velhamdü lillâhi Rabbil-âlemîn. Allahım! Peygamberlerin Efendisi hürmetine soframızın bereketini ziyade eyle ."


 2. Ziyaretçi

  Niye benim tanimadimdan deyil bunnar benimki elhamdulliah elhamdulliah elhamdullihillezi etamena vecealena minel muslimin ey yedigimiz nimet nasibimiz cennet baska bilmiyordum artık öğrenirim ALlah razı olsun sizden

+ Yorum Gönder

Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
yemek duası türkçe,  sofra duası türkçe,  sofra duası,  türkçe sofra duası,  sofra duasi türkce
5 üzerinden 4.00 | Toplam : 4 kişi