+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Dua Bölümünden Yağmur Duası - Yağmur Yağarken Okunacak Dualar ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. Gülehasret
  Süper Moderatör


  Yağmur Duası - Yağmur Yağarken Okunacak Dualar

  Yağmur Duası - Yağmur Yağarken Okunacak Dualar Forum Alev
  Yağmur Duası  Güneşin ilk ışınları açığa çıkınca, (araziye veya bir tepeye) çıkarlar ve Allah'a çokça istiğfar ederler. Sonra imam yüksekçe bir yere çıkar ve şöyle der: "Hamd, Âlemlerin Rabbi Allah'a mahsustur. * O, Rahman ve Rahîm'dir. * Din gününün sahibidir."  Sonra ellerini iyice kaldırır ve "Allah'tan başka ilâh yoktur. O, dilediğini yapar" der.  Allahım, Sen Allah'sın. Senden başka ilâh yok. Hiçbir şeye muhtaç olmayan Sensin. Bizler ise muhtaç kimseleriz. Bize yağmur lütfeyle, bize verdiğin yağmurda bir vakte kadar kuvvet ve kifayet (yetecek kadar) ver.  Allahım, kullarını, hayvanlarını sula, rahmetini her tarafa yay, ölü olan beldeni dirilt.  Allahım, hayırlı, afiyetli, bereketli, zararlı olmayıp faydalı ve gecikmeden hemen yağmur ihsan et.
  Bu şekilde dua ettikten sonra, sırtını insanlara döner, ridasını ters çevirir, elleri yukarıda (dua halinde) olduğu halde iner ve iki rek'at namaz kılar.


  Dua Mecmuası


 2. Alev
  Özel Üye

  Yağmur Duası - Yağmur Yağarken Okunacak Dualar Makalesine henüz yorum yazılmamış. ilk yorumu siz yapın


Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder

Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
yağmurun durması için okunacak dua,  yağmurun durması için dua,  yağmur yağarken okunacak dua,  yagis yagarken oxunan dua,  yagish yagarken oxunan dua
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi