Vurus Teknikleri El kitabi Alaplaya Fantasy Tennis

+ Yorum Gönder
Online Oyunlar ve Diğer Online Oyunlar Bölümünden Vurus Teknikleri El kitabi Alaplaya Fantasy Tennis ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  InKusTe
  Usta Üye
  Reklam

  Vurus Teknikleri El kitabi Alaplaya Fantasy Tennis

  Reklam  Vurus Teknikleri El kitabi Alaplaya Fantasy Tennis

  Forum Alev

  Basit vuruş teknikleri:

  Standart vuruş:
  Gelen herhangi bir topa " S " tuşuna basarak yapılan alçak seviyede giden vuruştur.
  Topun düz gittiği oyunlarda en sık kullanılan vuruş şeklidir.

  Lob :
  Gelen herhangi bir topa " A " tuşuna basarak yapılan yüksek seviyede giden vuruştur.
  Lob yüksek mesafeden gider ve net'e (ortadaki fileye) yakın olan kişilerin üstünden atmak için kullanılır. Stratejik bir vuruştur, gereksiz yere kullanılırsa sizin zararınıza olur.

  Smash :
  Yüksekten gelen bir topa, top yere değmeden "S" veya "A" ile karşılık verdiğinizde yaptığınız kuvvetli vuruştur. Bunu yapmak için top yere değmeden önce topun düşeceği noktaya (pembe yuvarlak işaret) giderek vurmanız gerekir.
  Kuvvetli bir vuruştur top hızzı yüksek ve etkilidir, vuruşu karşılıyıcak olan rakibi geri iter.

  Slice :

  Gelen herhangi bir topa "geri + S" ile vurarak yaptığınız kesme vuruşudur. Bu vuruşun geçerli olması için topa vurmadan önce topun sizin bölgenizde bir kere sekmesi gerekmektedir!
  Bu tür vuruşlarda top aniden yavaşlar ve yerde sektikten sonra ileri gitmeyi keser. Rakibin bu vuruşu karşılaması için fileye doğru koşarak topa yaklaşması gerekmektedir. Stratejik bir atıştır, rakip yapıcağınızı daha önceden sezip fileye yaklaşırsa tehlikeli bi duruma düşebilirsiniz.

  Drop :
  Alçak seviyeden gelen bir topa "geri + S" ile karşılık vererek yapılan bir vuruştur. Bu vuruşun geçerli olabilmesi için sizin net'e olabildiğince yakın durmanız (olabildiğince önde durmanız) gerekmektedir.
  "Drop Shot" Türkçe olarak "bırakma/düşürme" anlamına gelir. Aslında bir vuruş değil, yansıtmadır. Bu hareketle yaptığınız olay: gelen topun raketinize çarpıp yere düşmesini sağlamaktır. Top aniden hiz kaybedip filenin yakınına düşerek yerde iki kez sekme yapar. Karşılamak için rakibin fileye yakın olması gerekmektedir.

  Slice+lob :
  Gelen herhangib bir topa "geri + S ve sonra ileri +S" tuşlarına basarak yapılır. Bu vuruşun geçerli olması için gelen topun sizin sahanızda bir kere sekmesi gerekmektedir. Yapılışı biraz karmaşıktır. Ilk olarak geri + S ile kesme vuruşu komutu verirsiniz ama hic zaman kaybetmeden Syi basık tutarken geriyi birakip ileriye basık tutmaya başlamanız gerekir.
  Bu vurusta top kesme görünümü alarak orta yükseklikten uçar. Direk merkez (base) çizgisine yani en arkadaki saha cizgisine iniş yapar ve orta hizda uçar. Son derece tehlikeli ve stratejik bir atıştır. Rakip filenin yakınında dahi olsa vurabilir ve daha da kötüsü fileye nekadar yakınsa okadar hızlı karşılık verir. Eger rakip fileye çok yakınsa vurduğu top "Smash" etkisi alır.
 2. Alev
  Özel Üye

  Vurus Teknikleri El kitabi Alaplaya Fantasy Tennis Makalesine henüz yorum yazılmamış. ilk yorumu siz yapın


Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi