Bankalar (popomundo)

+ Yorum Gönder
Online Oyunlar ve Diğer Online Oyunlar Bölümünden Bankalar (popomundo) ile ilgili Kısaca Bilgi
  1. InKusTe
    Usta Üye
    Reklam

    Bankalar (popomundo)

    Reklam    Bankalar (popomundo)

    Forum Alev
    Popomundo'daki Bankalar

    Bir bankada hesap açabilir ve bankadan kredi alabirlisiniz. Kendi hesabınızdaki paradan sene sonunda faiz alabilirsiniz. Kredi alırsanız borcunuzu faizi ile birlikte her hafta ödemelisiniz. Gerçek hayatta olduğu gibi kredi almak riskli ve masraflı bir iştir.

    Hesap açmak ya da kredi almak için bir bankayı ziyaret etmelisiniz. Hesap açtığınızda ya da kredi aldığınızda banka ile olan işlemlerinizin çoğunu karakter sayfanızdan yapabilirsiniz. Karakter sayfanızda sağdaki Varlıklar ve Borçlar linkine tıklayın.

    Banka hesapları
    Hesabınıza ait para çekme ve yatırma işlemlerini her istediğinizde yapabilirsiniz (ancak hesaptan para çekmek pazar gününden önce hesaba geri yatırsanız bile alacağınız faizin düşmesine sebep olacaktır).

    Yıllık faiz Popomundo yılının sonunda (8 hafta) hesabınıza eklenir. Faiz, bütün hafta hesaptaki dokunulmamış miktarı baz alarak haftalık olarak hesaplanır.

    Faiz oranı, hesabı açtığınızdaki oranda sabit kalır ve değiştirilemez. Daha iyi faiz oranı teklif eden bankaları araştırmaktan çekinmeyin ve bulduğunuzda paranızı oraya aktarın ancak yetersiz sermayesi olan ve güvenilmez bankalara dikkat edin! Eğer banka yeterli miktarda parayı kullanılır durumda bulunduramıyorsa (kredi olarak verilecek para değil) sizin olan parayı almaya gittiğinizde alamayacağınız aşikar. Paranızı yatırmadan önce Bankalar anasayfasındaki Finansal Güvenilirlik Derecesini kontrol edin.

    Borçlar
    Kredi almak için, banka müdürü (bankanın CEO'su olarak çalışan bir başka karakter) öncelikle sizin başvurunuzu kabul etmeli. Etmeyebilir! Karakterlerin klon oldukları için kafalarına piyano düşme ya da yıldırım çarpmasına maruz kalma sonucu ölme olasılıkları var. Banka müdürü sizin de her hangi bir şekilde bu tehlikelerden birinin sizin başınıza gelebileceğini düşünürse, kesinlikle sizin başvurunuzu kabul etmeyecektir.

    Her şeye rağmen krediyi aldığınızı varsayalım. Kredi miktarını anında alırsınız. Her hafta haftalık borcunuzla beraber faizi de ödersiniz.

    Borç ve faiz (Avrupa Saati ile) her pazar sabahı önce sizden alınır. Üzerinizde yeterli miktarda nakit yoksa banka hesaplarınızdan temin edilir. Eğer üzerinizde ya da bankada yeterli miktarda para yoksa bu size bir başarısız ödemeye patlar.

    Borcunuzu ödemekte sürekli olarak başarısız olursanız polise rapor edilirsiniz! Popomundo'da borç ve faiz ödememek yasadışıdır. Melvin'in yasaları sert ama adil.

    Ödediğiniz faiz haftalık borç, krediyi almak için başvurduğunuz zamandaki değerlere sabitlenmiştir. Banka bunları kredinin ödendiği sürede değiştiremez. Eğer siz isterseniz kredi borcunuzu erken ödemeyi seçebilirsiniz.

    Bankalar faiz oranlarını ve kredinin geri ödenme süresini belirlemekte özgürdür. Kredi almadan önce birden fazla bankayı incelemiş olduğunuzdan emin olun!

    Krediler ve Hesaplar arasında önemli fark
    Banka hesapları ve krediler arasındaki farklara dikkat ediniz: Her ikisi için de faiz haftalık hesaplanır. Fakat kredi faizleri her hafta nakitinizden (veya uygun banka hesabınızdan) anında ödenir. Banka hesabınıza gelen faiz kazancı ise, her Popomundo yılının sonunda (faizin faizi hesaba katılmaksızın) banka hesabınıza aktarılır.  2. Alev
    Özel Üye

    Bankalar (popomundo) Makalesine henüz yorum yazılmamış. ilk yorumu siz yapın


Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder

Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi