Nasıl Imperia Online oynayabilirim - Kısaca!

+ Yorum Gönder
Online Oyunlar ve Diğer Online Oyunlar Bölümünden Nasıl Imperia Online oynayabilirim - Kısaca! ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  eRen
  Özel Üye
  Reklam

  Nasıl Imperia Online oynayabilirim - Kısaca!

  Reklam  Nasıl Imperia Online oynayabilirim - Kısaca!

  Forum Alev
  -Neredeyim?

  10 000 imparatorluğun bulunduğu bir kıtada yerinizi almış durumdasınız. Her İmparatorluk toplam 25 ıssız eyalete sahiptir ve bunlardan kaç tanesini kolonileştireğiniz sizin seçiminize kalmış - zamanı gelince merkezi yönetim için zorunlu harcamalar yapacaksınız. Hiçbir oyuncu başka bir imparatorluğu kontrolü altına alamaz, ele geçiremez. Binalar ve araştırmalar imha edilemez yada alıp götürülemez. Kuşatmadan sonra Kale hasar görebilir ve onarılması gerekmektedir.

  -
  Oyunun amacı nedir?

  Amaç, oyundaki en yüksek puanı elde etmek ve dünyaya tek başına yada ittifakla hükmetmektir. Bunu gerçekleştirmek için birçok yol vardır, savaşı yada barışı seçmek size kalmış. Yaptığınız tüm harcamalar size puan kazandırır - binalar, araştırmalar ve ordu

  -
  Oyunun başında ne yapmalı?

  Oyunda başarılı olabilmek için nüfusunuza önem vermeniz gerekmektedir. Daha fazla işçi, daha fazla üretim yani kaynak demektir. 4-5 seviye ambar yaparak oyundaki ilk inşalarınızı yapabilirsiniz. Nüfusunuzun saatlik gelişimine katkı sağlayacaktır. Ardından yapmanız gereken 4. seviye Odun İmalathanesi ve 2. seviye Taş Ocağıdır. İşçileri iş yerlerine yerleştirin ve yeteri kadar kaynak elde edince 1. seviye Kalenizi yapın. Kale tamamlandıktan sonra Üniversite ve Mimarlık araştırmalarınızın seviyelerini 1 yapın. Bundan sonra yapmanız gereken araştırma Ticarettir. Bu sayede gerekli olan kaynağı ticaret yaparak karşılayabileceksiniz. Yeterince orduya sahip olunca komşularınızın altınlarını çalmalısınız. Artık altın sorununuz da kalmayacaktır. Şunu hiç unutmayın; Üniversite araştırmaların, Mimari binaların yapım sürelerini ve fiyatlarını azaltır.

  -
  Savaş hakkında

  Oyunda 3 tür savaş vardır.

  Bunlardan en kârlısı
  Kale Kuşatma savaşıdır. Düşmanın tüm kaynaklarını bu savaş sayesinde sömürebilirsiniz. Kale Kuşatma savaşında okçular ve süvariler kaleye zarar veremez. Bu yüzden savaşa ağırlıklı olarak piyadeler ve kuşatma savaşlarıyla gidilmesi gerekmektedir. Eğer kale de okçu varsa mızraklı yollamayın. Okçular mızraklılara karşı çok etkilidir ve ağır kayıplar verdirebilirler.

  Yağma da ise nüfusu katlederek düşmana hem zarar verebilir hem de öldürdüğünüz kişi başına altın kazanabilirsiniz. Onur kaybettirdiği için tercih edilmez ancak oyunun başlarında kolay para elde etmek ve hızlı gelişen düşmanlarınızı yavaşlatmak istiyorsanız mutlaka yapmalısınız.

  Meydan Savaşının tek amacı düşmanınızın ordusunu harap etmektir. Kazandırdığı altın önemsenmeyecek kadar azdır.

  Kale Kuşatması yada Yağma yapması için ordunuza emir verdiğinizde; eğer düşmanın meydanda ordusu varsa ilk olarak meydandaki orduyu geçmek zorundasınız.

  -
  Ordu Düzeni ve Nitelikleri

  Savaşa yollayacağınız yada savunma yapacağınız ordu çok önemlidir. Oyunun kaynak bakımından en değerli birimleri süvarilerdir ancak en değersiz birimi olan mızraklılar tarafından çok kolay katledilebilirler. Oyundaki savaş sistemi çok karışıktır. Ordu büyüklüğüne göre değil niteliğine göre önem kazanır. Bu yüzden savaşa yollayacağınız ordunun, askeri birimlerin birbirlerine olan üstünlüklerini hesaba katmalı ve ona göre ordu kurmalısınız. Askeri araştırmalar, kanat saldırıları vs. hepsi önemlidir. Savaş Hesap Makinesini indirin ve tüm bu hesaplamaları kontrol edin. Öylesine ordular karşılaştırabilir ve savaşa yollayacağınız ordu hakkında belirli bir fikir edinebilirsiniz.

  -
  Moral

  Ordu morali son derece önemlidir. Hesap makinesinde savaşlar deneyin ve moralin farklı ordulara göre düşüşlerini inceleyin. Daha fazla kayıp veren tarafın morali daha fazla düşecektir. Savaşta daha az olan tarafa yenilmek mümkündür. Bunun sebebi asker kaybının karşı tarafa oranla daha çok olması ve moral kaybeden ordunun savaştan kaçmasıdır.

  -
  Birimlerin birbirlerine olan etkileri nasıldır?

  Imperia Online daki tüm birimler aşağıdaki mantıkla dengelenmiştir.

  Atlı birlikler , okçulara karşı etkilidir (Atlı Birlikler 4 kere daha fazla etkilidir).
  Atlı birlikler, kılıçlı birliklere karşı etkilidir (Atlı birlikler kılıçlı piyadelere karşı 2 kere daha fazla etkilidir).

  Okçular , mızraklı piyadelere karşı etkilidir (Okçular mızraklı piyadelere karşı 4 kere daha fazla etkilidir).

  Mızraklı birlikler , Atlılara karşı etkilidir (Mızraklı birlikler atlılara karşı 4 kere daha fazla etkilidir).

  Kılıçlı piyadeler , mızraklı piyadelere ve okçulara karşı etkilidir (Kılıçlı piyadeler mızraklı piyadelere ve okçulara karşı 2 kere daha fazla etkilidir).
 2. 2
  Coss_TR
  Yeni Üye

  --->: Nasıl Imperia Online oynayabilirim - Kısaca!

  Reklam  Nasıl Imperia Online oynayabilirim - Kısaca!

  Teşekkürler. 3. 3
  Ziyaretçi
  nasıl altın gönderiliyor+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi