Delphi'de Setup Oluşturmak

+ Yorum Gönder
Webmaster ve Diğer Kodlama Dilleri Bölümünden Delphi'de Setup Oluşturmak ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  aslan-67
  Üye
  Reklam

  Delphi'de Setup Oluşturmak

  Reklam  Delphi'de Setup Oluşturmak

  Forum Alev
  Delphi'de Setup Oluşturmak

  Olusturdugunuz projeyi Delphi yüklü olmayan bilgisayarlarda çalistirmak ve projenin setup bölümünü olusturmak için kullanilir. Setup dosyasini olusturmak için "Delphi CD"sinde "InstallShield Express" yazilimini kurmaniz gerekir.
  Baslat / Prıgramlar / InstallShield / Express dosyasi çalistirilir.*Karsiniza açilan pencereden Create a new project linkine tiklanir.
  * Project Name and Locataion’ dan programın setup dosyalarinin olusturulacagi yer seçilir.* Project Type’den Blank Setup Project simgesi seçilir ve Create’ye basilir.

  *General Information bölümünden kirmizi bölümle isaretledigimiz alanlarin ayarlari yapilir.*Setup Type’den programin max*min kurulacagi alanlar yapilir.

  *Buradan kopyalayacagimiz dosyalari yukari bölümden isaretler asagidaki hangi klasöre istiyorsak o klasöre birakiriz.*Object/Marge Modul simgesinden BDE_ENT seçilir ve ILERI butonuna tiklanir.*Bu bölümde programiniza ait ayar dosyalari tutulacagi bir ayar dosyasi belirleriz. Ileri denilir.
  *Gelen pencereden Launch dügmesine tiklanir.*Microsoft Paradox Driver’i isaretleyerek setup’ ta BDE programini yüklemis oluruz. Böylelikle Delphi yüklü olmayan bilgisayarlarda da çalismasini saglariz. Ayarlar yapildiktan sonra CLOSE’ye tiklanir.


  *Gelen pencereden SON dügmesine tiklanir.*Shortcut/Folder bölümünden yaptigimiz programin kisa yollarini mousenin sag tusu ile ayarlariz.*Dialogs bölümünden kurulum esnesinda gelecek menülerin ayarlanmasi yapilir. *Reguirements bölümünden Specific seçilir.*Build bölümünden CDROM isaretlenir ve F7 tusuna basilir. Böylelikle Setup dosyalari olusturmaya baslar.*Setup olusumunda hata olup olmadigi en sonda belirtir.
 2. Alev
  Özel Üye

  Delphi'de Setup Oluşturmak Makalesine henüz yorum yazılmamış. ilk yorumu siz yapın


Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi