Joomla Modül ve Bileşen Kurulumu (Resimli Anlatım)

+ Yorum Gönder
Webmaster ve Diğer Kodlama Dilleri Bölümünden Joomla Modül ve Bileşen Kurulumu (Resimli Anlatım) ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  Joomla Modül ve Bileşen Kurulumu (Resimli Anlatım)

  Reklam  Joomla Modül ve Bileşen Kurulumu (Resimli Anlatım)

  Forum Alev
  Modül, bileşenler ve membotlar joomla sitenize ek özellikler katmak için kullanılır. Mesela açılır menü, site haritası, video ekleme, gibi çeşitli özellikleri modül ve bileşenler sayesinde joomla sitenize ekleyebilirsiniz. Modüllerin isimleri genellikler mod_… bileşenlerin isimleri ise com_… şeklinde olur. Öncelikle modül veya bileşeni bilgisayarınıza indirin.
  Joomla Modül Kurulumu (Yükleme) :

  Denetim masasından Yüklemeler seçeneği altından Modüller seçeneğini seçin.  Gelen ekrandan gözat butonu tıklanarak indirdiğiniz modülü seçin ve Yükle&Kur butonuna tıklayın.  Bu işlem sonucunda karşınıza çıkabilecek mesjlar.
  1. Upload module - Success : Joomla modülün başarıyla kurulduğu anlamına gelir.
  2. Upload module - Failed yazar ve alt satırda da There is already a file called … yazarsa modülün zaten yüklüdür.
  3. Upload module - Failed yazıyor ve alt satırda da XML Dosyasi Uygun Degil, Hata : “module” şeklinde bir hata veriyorsa bileşen veya membotu modül yerine yüklemeye çalışıyor olabilirsiniz. Kurmak istediğiniz eklentiyi bir de bileşen veya membot olarak yüklemeyi deneyin.

  Joomla Bileşen Kurulumu (Yükleme) : Joomla bileşen ve membot yüklemeleri de modül yüklemesi ile çok benzerdir. Tek fark yüklemeler seçeneği altından modül değil de bileşen veya membot seçmek gerekir.

  Bu yüklemelerde de en çok karşılaşılan hata :

  Upload component - Failed alt satırda ise

  XML Dosyasi Uygun Degil, Hata : “component”.

  şeklindeki hatadır. Bu hatanın çözümü biraz önce bahsedildiği gibi indirilen eklentinin kendi alanından yüklenmemesidir. Modül yerine bileşen, bileşen yerine modül yüklemeye çalışmak gibi… Çözümü ise eklentiyi sırasıyla modül, bileşen ve membot olarak yüklemeye çalışmaktır.
 2. Alev
  Özel Üye

  Joomla Modül ve Bileşen Kurulumu (Resimli Anlatım) Makalesine henüz yorum yazılmamış. ilk yorumu siz yapın


Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi