Joomla Ön Sayfa Yönetim

+ Yorum Gönder
Webmaster ve Diğer Kodlama Dilleri Bölümünden Joomla Ön Sayfa Yönetim ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  Joomla Ön Sayfa Yönetim

  Reklam  Joomla Ön Sayfa Yönetim

  Forum Alev
  Joomla ile Hazırlanan Sitede Ön Sayfa daki Yazı ve Sütun Sayısı:

  Joomla ile hazırlanan sitede ön sayfadaki yazı sayısı Ana Sayfa menüsünden düzenlenir. Denetim masasından Menü seçeneği altından mainmenuAna Sayfa menüsüne tıklanır. seçeneği seçilir. mainmenu altında bulunan menüler listelenecektir. Buradan
  Gelen sayfada sağ taraftan Parameters adında bir bölüm açılır. Buradan aşağıdaki parametreler değiştirilerek ön sayfa ayarları yapılır.

  Leading : Ön sayfanın en başında tek sütun halinde görüntülenecek yazı sayısı. Mesela 2 seçilirse en üstteki 2 satır ön sayfanın genişliğinde ve tek sütun olarak görüntülenir.
  Intro : Ön sayfada gösterilecek toplam yazı sayısı burada belirlenir.
  Columns : Ön sayfadaki yazıların kaç sütun olarak görüntüleneceği. Mesela 2 seçilirse, leading ile belirtilen sayı kadar yazı tek sütun olarak sonraki yazılar ise 2 sütun olarak görüntülenir.
  Links : Intro ile belirtilen ön sayfadaki yazı sayısı aşıldığı zaman diğer yazılar sayfanın altında link olarak görüntülenir. Bu bölümden kaç tane yazının link olarak görüntüleneceği belirlenir.
  Örnek : 15 yazıdan oluşan bir site olduğunu düşünelim. Yazıların başlıkları yukarıdan aşağıya doğru 1. yazı, 2. yazı, 3. yazı …. 12. yazı şeklinde gitsin. Ön sayfa değerlerinin aşağıdaki gibi olduğunu düşünelim.
  Leading : 2
  Intro : 6
  Columns : 2
  Links : 2

  Bu durumda 1. yazı ve 2. yazı en üstte birer sütun halinde alt alta olacaktır(leading=2). Bunların altında 3. ve 4. yazı yan yana, 5. ve 6. yazı yan yana olacaktır (columns=2). Bu dört satırda toplam 6 yazı olacaktır(Intro=6). Kalan 6 yazının ikisi(7. ve 8. yazı) link olarak görüntülenir. Kalan 4 yazı ise görüntülenmez.
 2. Alev
  Özel Üye

  Joomla Ön Sayfa Yönetim Makalesine henüz yorum yazılmamış. ilk yorumu siz yapın


Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi