Susam sokağı 40 yaşında

+ Yorum Gönder
Sinema Köşesi ve Çizgi Film Tanıtımı Bölümünden Susam sokağı 40 yaşında ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  seco00006
  Usta Üye
  Reklam

  Susam sokağı 40 yaşında

  Reklam  Susam sokağı 40 yaşında

  Forum Alev
  Susam sokağı 40 yaşında


  Türkiye'de 1980'li ve 1990'lı yıllarda yayımlanan çocuk programı Susam Sokağı, 40. yaşını dolduruyor. İlk kez 1969'da ekranlara gelen ABD yapımı program, 10 Kasımda 40. yaşını geride bırakacak.

  Joan Ganz Cooney ve Ralph Rogers tarafından kurulan, kar amacı gütmeyen "Sesame Workshop" kuruluşu ya da resmi adıyla Children's Television Workshop'un yaptığı program, 40 yılda birçok nesle okumayı, sayı saymayı öğretti ve "çeşitlilik" mesajı verdi. Program 140'dan fazla ülkede yayımlandı ve 100 kadar ödülü kucakladı.
  Bir mahalle ortamında geçen, gerçek ve kukla karakterlerinden oluşan program, 40. yılını kutlamak için bu yıl, ABD Başkanı Barack Obama'nın eşi Michelle Obama'yı konuk edecek. First Lady, çocukları sağlıklı yiyeceklerle beslenmeye teşvik edecek.
  Susam Sokağı'nın yayımlanmasının yıl dönümü dolayısıyla arama motoru Google da logosunu Susam Sokağı'nın sürekli didişen kukla karakterleri "Edi ve Büdü" olarak değiştirdi.

  susam sokagi 0.jpg

  susam sokagi 1.gif

  susam-sokagi-2.jpg

  susam sokagi.jpg 2. 2
  Elvin
  Bayan Üye

  Cevap: Susam sokağı 40 yaşında

  Reklam  Çok eski bir çizgi filmdir. Rengarenk tüyleri ve farklı karakterleri ile sempatik konuşmaları ile izleyenleri kendilerine kilitlemeyi başarmışlardır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi