Ölülerin internet sitesi

+ Yorum Gönder
Elektronik ve Bilim - Teknoloji Bölümünden Ölülerin internet sitesi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Mattet
  Usta Üye
  Reklam

  Ölülerin internet sitesi

  Reklam  Ölülerin internet sitesi

  Forum Alev
  Ölüler anısına hazırlanan anma siteleri, vaktinin çoğunu bilgisayar başında geçirip mezarlık ve cenaze törenlerinde nasıl davranacağını bilemeyen gençler için derde deva niteliğinde

  Uzun yıllar boyunca yaşlı insanların bakımını üstlenen hemşire Maggie Candy, ölümle nasıl başa çıkacağını bildiğini sanıyorken, 17 yaşındaki kızı intihar ederek yaşamını kaybedince, onun anısını beylik yöntemlerle yaşatmak istemediğine karar verdi. İnternet tutkunu oğlunun yardımıyla, kızı Stella'nın anısını yaşatmak farklı bir yol ararken yeni bir trend başlatmış oldu.

  www.alwaysremembered.co.uk (Her zaman hatırlananlar) adresinden ulaşılan sitenin kullanıcılarının fotoğraflar, şiirler ve övgülerle doldurdukları anma sayfaları ihtiyaç duyan herkese açık.

  Geçtiğimiz yıllarda gençler arasındaki silahlı kavgalarda ölenler anısına açılan www.gonetoosoon.co.uk (Çok erken gittiler) adresli site de tıpkı Candy'ninki gibi, küçük, kişisel bir anma sitesi olarak açılmış, 2005 Kasım'ından itibaren hızla büyümüş. Site bugün 13 binden fazla insan tarafından ziyaret ediliyor.


  İnternette yas tutmak
  Söz konusu siteler sadece baş sağlığı mesajlarına değil, karşılıklı 'çete kültürü ve intihar' türü muhabbetlere de sahne oluyor. Mesajlardan birinde bir genç, "Öleni tanımıyordum ama daha önce bir çete üyesi olmak isterdim. Onun ölümünü duyduktan sonra, hayatın çetelerde dövüşüp, uyuşturucu ve silah kullanmaya, bıçak taşımaya değmeyecek kadar kısa olduğunu fark ettim" diyor.
  'Gone Too Soon'un kurucusu Nicola Davis'e göre, vaktinin çoğunu sosyal internet sitelerinde geçiren kuşak için, arkadaşlarının yasını da internette tutmaları çok normal: "Gençler kendilerini bu şekilde ifade etmeyi daha kolay buluyor. Mezarlık ziyaret etmek ya da cenazelere gitmek zorunda kalsalardı nasıl davranacaklarını bilemezlerdi."
 2. 2
  AYSEN
  Bayan Üye

  Cevap: Ölülerin internet sitesi

  Reklam  çok saçma sanki artık hatır diye bir şey kalmadı bir insanla temas kurmak iletişiem geçmek bunu görsel yapmak gerekiyor neticede insanoğlu duygusal bir varlıktır+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi