Cep telefonu seçmenin 'püf' noktaları

+ Yorum Gönder
Elektronik ve Bilim - Teknoloji Bölümünden Cep telefonu seçmenin 'püf' noktaları ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Mattet
  Usta Üye
  Reklam

  Cep telefonu seçmenin 'püf' noktaları

  Reklam  Cep telefonu seçmenin 'püf' noktaları

  Forum Alev
  Tuş takımına önem verin. Bazen kullanışsız gibi görünen tuşlar çok iyi sonuç verebilir veya kullanışlı görünen tuşlar sizi şaşırtabilir, mutlaka deneyin.  Ekran ve rakamların okunaklılığına bakın. Özellikle gözlerinizde sorun varsa, numara çevirirken veya rehberde dolanırken ekranda beliren rakamların ve yazıların yeterince büyük ve okunaklı olup olmadığına mutlaka kontrol edin.
  Sağlamlığı ön planda tutun. Aktif bir hayat tarzınız varsa ve cep telefonunuz bu hayatta size sürekli eşlik edecekse, sağlam bir modeli tercih edin.


  Boyutları ve inceliği düşünün. Eğer telefonunuzu sürekli pantolon veya gömlek cebinde taşımayı tercih ediyorsanız, ince modelleri tercih edin.


  Beğendiğiniz telefonu görüşme yapar gibi kulağınıza tutarak uzun süreli kullanımda sizi rahatsız edip etmeyeceğine bakın.


  Teknolojiyle aranız pek iyi değilse, kullanımı kolay modellere yönelin. Arka planda kalmış kolaylıkları keşfetmek için satın aldığınız cihazın kılavuzunu mutlaka baştan sona okuyun.


  İhtiyacınız olan özelliklerde detay arayın. Örneğin kameralı bir telefon alacaksanız, megapikselinden otomatik odaklamasına kadar fonksiyonlarını karşılaştırın ve İnternet’ten seçtiğiniz modelle çekilmiş örnek resimlere bakın. .  Kullanımdaki pil ömrünü öğrenin. Çoğu zaman kullanımdaki pil ömrü kılavuz verileriyle aynı olmaz. Pil ömrünü değerlendirirken kullanıcılardan fikir almaya çalışın..  İçinize sinen birden fazla model varsa, seçiminizi hoşunuza gidenden yana kulanın. Beğendiğiniz cep telefonu tüm beklentilerinizi karşıladıktan sonra, marka ve modeli ne olursa olsun muhtemelen sizi üzmeyecektir.  Tasarımı çok yönlü değerlendirin. Kapaklı telefonlar telefon ekranını çizilmelere karşı daha iyi korur, ancak mekanik arızalara daha yatkındırlar. Klasik telefonlar telefonun o anki durumunu daha hızlı görebilmenizi sağlarlar, ancak tozlanma ve çizilme gibi dış etkilere daha açıktırlar. Tercihinizi yaparken nasıl kullanacağınızı, nerede taşıyacağınızı düşünün.

 2. 2
  AYSEN
  Bayan Üye

  Cevap: Cep telefonu seçmenin 'püf' noktaları

  Reklam  cep telefonu seçerken neye bakarız türk toplumunda şayet bir amaç için kullanmayacaksanız birincisi kameraya bakarız en iyisi olmalı :) en iyi işlemci olmalı en büyük kapasiteye sahip olmalı zaten geriye bir şey kalmadı pek birde ucuz olmalı+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi