Tam karşınızda duruyor ama o bir gizli kamera

+ Yorum Gönder
Elektronik ve Bilim - Teknoloji Bölümünden Tam karşınızda duruyor ama o bir gizli kamera ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  xRockİnGirLx
  Süper Moderator
  Reklam

  Tam karşınızda duruyor ama o bir gizli kamera

  Reklam  Tam karşınızda duruyor ama o bir gizli kamera

  Forum Alev
  "Bir şeyi saklamanın en iyi yolu onu göz önüne koymaktır" sözü bu gizli kamerayla gerçek oldu...

  Spence'ın kamerası ancak dikkatli bakıldığında fark edilebiliyor.

  Kanadalı bir film yapımcı yeni belgesel projesi için çok özel bir kamera geliştirdi: İnsanların gözetlenmek ile ilgili alışkanlıkları ve yaklaşımlarını hazırladığı belgeseline yansıtabilmek için gizli kamera kullanmaya karar verdi. Ve pek çok yapımcının yaptığı gibi kamerayı kravatına veya gözlüğüne saklamak yerine doğrudan gözüne sakladı!

  Henüz genç yaştayken geçirdiği bir kaza sonucunda bir gözünü kaybeden Rob Spence'in, "Eyeborg Projesi" adını verdiği bu özel kamera ufak bir pil, kablosuz veri aktarım ünitesi ve ufak bir kayıt cihazı içeriyor. "Orijinal olarak düşündüğüm şey gözetleme üzerine bir belgesel yapmaktı. Gözetlemeye karşı savaşan bir çeşit süper kahraman gibi bir rol üstlenmeyi düşünüyordum" diyen Spence "Toronto'da 12 bin gözetleme kamerası var ve insanlar bu kameralardan değil, benim kameramdan korktular" diye ekledi.
 2. 2
  AYSEN
  Bayan Üye

  Cevap: Tam karşınızda duruyor ama o bir gizli kamera

  Reklam  teknoloji o kadar küçüldüki artık minik kameraları her yere sokabiliyoruz düşünü ameliyat edilen bir damara mideye her yere girebiliyor bu durum bağzen özelimizin kalmaması açısından iyi değil iken pratikleşme açısından iyi+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi