Exmor Cmos sensörlü yeni Cyber-Shot HX1

+ Yorum Gönder
Elektronik ve Bilim - Teknoloji Bölümünden Exmor Cmos sensörlü yeni Cyber-Shot HX1 ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  CaRaMeLa
  Bayan Üye
  Reklam

  Exmor Cmos sensörlü yeni Cyber-Shot HX1

  Reklam  Exmor Cmos sensörlü yeni Cyber-Shot HX1

  Forum Alev
  Sony, Olağanüstü Görüntü Kalitesi, Yüksek Hızda Çekim ve Yaratıcı Özellikleri Tek Üründe Birleştirdi.

  Sony’nin geliştirdiği yeni Cyber-shot HX1; 9.1 efektif megapiksel ‘Exmor’ CMOS sensörü, 20x optik zoom ve 28mm geniş açılı G Lensi ve 180º manzara çekimlerine imkan tanıyan yeni ‘Panoramik Çekim’ modu ile dijital fotoğrafçılığa yeni bir boyut katıyor.

  Sony’nin geliştirdiği yeni Cyber-shotTM modeli HX1, sahip olduğu üstün teknolojik özellikler ile kullanıcıların tüm beklentilerini karşılayarak, dijital fotoğrafçılık alanında rakipsiz olduğunu ispat ediyor. Stil sahibi tasarımı ile dikkat çeken yeni Cyber-shotTM HX1, göz alıcı fotoğraf kalitesi, yaratıcılığı ortaya çıkaran özellikleri ve kolay kullanımı ile fark yaratıyor.

  20x güçlü optik zoom özellikli kompakt HX1, sıra dışı performansıyla büyülerken, cepte veya çantada rahatça taşınarak fotoğraf çekmenin keyfini her yere taşıyor. Yeni HX1, üstün görüntüleme performansı ve gelişmiş çekim fonksiyonları isteyen herkes için ideal bir yol arkadaşı olduğunu gösteriyor.

  Yeni HX1'in merkezinde, Sony tarafından geliştirilen, 9.1 megapiksellik efektif çözünürlüğü olan yeni ‘Exmor’ CMOS sensör yer alıyor. Sony Alpha dijital SLR fotoğraf makineleri için özel olarak geliştirilen ‘Exmor’ teknolojisi, özellikle yüksek ISO ayarlarında azaltılmış gürültüye sahip olağanüstü görüntüler sunuyor.

  ‘Exmor’ CMOS sensör, cihazın güçlü BIONZ görüntü işlemcisi ile birlikte, mekanik bir deklanşör kullanarak saniyede 10 kare (maks) gibi inanılmaz bir hızda tam çözünürlüklü çekim olanağı tanıyor. Birçok profesyonel dijital SLR fotoğraf makinesini geride bırakan bu süper yüksek çekim hızı, spor karşılaşmaları veya partiler gibi yüksek hızlı, her şeyin bir anda olabileceği spontan etkinliklerde tüm ayrıntıları yakalamayı sağlıyor.
  ‘Exmor’ CMOS sensör, düşük aydınlatmada çekim yaparken görüntü gürültüsünü azaltan iki yeni çekim modu sunuyor. Statik nesneler çekilirken, cihazın yeni “Elde Alacakaranlık Çekim” modu, yüksek hızda arka arkaya 6 kare çekiyor ve görüntü gürültüsü azaltılmış mükemmel kareyi elde etmek için bunları birleştiriyor. Eğer çekilen nesne hareket ediyorsa “Anti Motion Blur” modu da altı kareyi üst üste ekleyerek daha az bulanık, daha canlı ve kompozit görüntü üretiyor.
  Yeni HX1 ayrıca kullanıcıları için çok özel bir özellik sunuyor. ‘Exmor’ CMOS sensör ve BIONZ işlemci ile desteklenen yeni ‘Panoramik Çekim’ modu, kullanıcıların nefes kesen manzara ve şehir fotoğrafları çekmelerine olanak tanıyor.
  ‘Panoramik Çekim modu ile çekim yapılmak istendiğinde, sadece deklanşör düğmesini basılı tutmak ve cihazı yatay veya dikey yönde hareket ettirmek yeterli oluyor. Cyber-shot HX1, ekstra geniş, yüksek çözünürlüklü görüntü oluşturmak için yüksek hızda arka arkaya çekilmiş kareleri kusursuz bir şekilde bir araya getiriyor. Çekilen panoramik fotoğraflar cihazın 3inç’lik LCD ekranında, yeni S-Frame dijital fotoğraf çerçevelerinde veya bir PLAYSTATION®3'te izlenebiliyor.
  Yeni HX1, ‘Exmor’ CMOS sensör ve BIONZ işlemcinin sunduğu sıra dışı özellikleri tamamlayan bir G Lens kullanıyor. Sony Alpha Dijital SLR ailesi için tasarlanmış olan G Lens, asferik objektif elemanlarını ve ED (ekstra düşük dağılımlı) objektifi benzersiz bir optik hassasiyet için bir araya getiriyor.
  28mm geniş açıdan 560mm süper telefotoya kadar her açıda mükemmel çözünürlük ve minimum kromatik sapma sunan HX1, 20x optik zoom aralığı ile manzaralardan eğlenceli aile anlarına ve aksiyon dolu spor etkinliklerine kadar çok çeşitli çekim olanakları barındırıyor.
  Yeni Cyber-shot HX1, 1080/30p HD filmler çekebilen ilk Sony kompakt fotoğraf makinesi olma özelliğini taşıyor. Cihaz 30 fps'de son derecede canlı ve ayrıntılı HD videoları stereo ses kalitesiyle yakalıyor.
  HD filmlerin ve fotoğrafların keyfi, bir BRAVIA LCD TV veya herhangi bir HD Ready televizyon* ile çıkarılabiliyor. HX1’in BRAVIA Sync teknolojisi, fotoğraf makinesinin menü ekranını TV ekranında gösteriyor ve BRAVIA LCD TV’nin uzaktan kumandası ile slayt gösterisi, zoom, görüntü indeksi ve diğer fonksiyonlar kontrol edilebiliyor.
  Cyber-shot HX1, fotoğraf makinesinin ayarlarını doğru şekilde yapma endişesi yaşamadan harika sonuçlar elde edilmesini sağlıyor. Cihazın “Akıllı Sahne Tanıma” modu,,Gülümseme Deklanşörü’nün eklenmesiyle daha da gelişti. Artık alacakaranlık ya da ters ışık gibi zor koşullarda bile gülümsemeleri otomatik olarak yakalayabilirsiniz..
  Yeni HX1’in serbest açılı 3.0inç LCD ekranı, kullanıcıların her pozisyonda rahat kadraj almaları için ekstra esneklik sunuyor. Clear Photo LCD Plus teknolojisi, ince ayrıntıları çözebilen 230.000 nokta çözünürlük ile mükemmel görüntü kalitesi ve kontrast sunuyor.
  Yeni kolaylıkla dönen mod düğmesi ‘tıkla ve döndür’ seçimini ve fotoğraf makinesi ayarlarını basitleştiriyor. Ekstra rahatlık için ayrıca, Gülümseme Deklanşörü, Beyaz Denge ayarı ya da ölçüm modu seçim fonksiyonlarına atanabilen Dijital SLR tarzı özel bir düğme bulunuyor.
  Yeni Cyber-shot DSC-HX1 dijital kompakt fotoğraf makinesi, Mayıs ayından itibaren satışa sunulacak.
  Özellikler
  HX1

  Efektif Piksel
  9,1 megapiksel

  Sensör
  1/2.4 tipi ‘Exmor’ CMOS Sensör

  Objektif
  G Lens

  Zoom
  20x Optik Zoom

  Bionz İşlemci
  Var

  HD Video
  1080/30p HD

  Geniş Açı objektif
  28mm

  ISO
  3200
  Ekran
  3,0 inç Clear Photo LCD Plus serbest açılı ekran

  Pil Ömrü
  195 dak

  Görüntü Sabitleyici
  Optik Görüntü Sabitleyici

  Renkler
  Siyah

  *isteğe bağlı HDMI kablosu gerektirir 2. 2
  AYSEN
  Bayan Üye

  Cevap: Exmor Cmos sensörlü yeni Cyber-Shot HX1

  Reklam  teknoloji deyince sonyden şaşmayacaksın yada elektronik alet deyince daha doğru olur eskinde beri kendini hep geliştirdi yeniledi sony hiç zamanın ve teknolojini gerisinde kalmadı hep lider oldu+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi