İlk elektrikli araba...Ford Transit Connect

+ Yorum Gönder
Elektronik ve Bilim - Teknoloji Bölümünden İlk elektrikli araba...Ford Transit Connect ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  xRockİnGirLx
  Süper Moderator
  Reklam

  İlk elektrikli araba...Ford Transit Connect

  Reklam  İlk elektrikli araba...Ford Transit Connect

  Forum Alev
  ,


  Ford'un ilk tam-elektrikli aracı Transit Connect olacak. 2010 yılında Kuzey Amerika'da satışa sunulacak Transit Connect Türkiye'de üretilecek.

  Elektrikli binek araçların yanı sıra ticari araçlarda da çevreye duyarlılık ve enerji tasarrufu oldukça önemli. 2010 model Transit Connect modelini benzinli modelin yanı sıra tam elektrikli modelini de Kuzey Amerika pazarı için üreteceğini duyurdu. Bilindiği gibi Transit Connect ticari araçlar Türkiye'de üretiliyor. Her ne kadar Kuzey Amerika pazarı için üretilecek olsa da yeni nesil enerji kullanımı açısından oldukça önemli.

  Araç hakkında az sayıda detay açıklandı. Kullanılacak pilin türü ve üreticisi hakkında herhangi bir bilgi verilmedi. Aracın iki adet pille çalışacağı düşünülüyor. Tam şarj ile katedeceği mesafe ise ortalama 160 km olarak açıklandı.

  Transit Connect, Ford'un 2011'de satışa sunmayı planladığı sedan yolcu aracından önce firmanın ilk tam elektrikli aracı olacak.

  Kaynak:CNet

 2. 2
  AYSEN
  Bayan Üye

  Cevap: İlk elektrikli araba...Ford Transit Connect

  Reklam  elektrikli olması araçların iyide bu aralar elektirik fiyatları almış başını gidiyor ama petrol düşüyor tercih edilirmi elektirik acaba+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi