Mikroorganizmalar ve Bitkiler

+ Yorum Gönder
Öğretim ve Bilgiler Bölümünden Mikroorganizmalar ve Bitkiler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  tersinim
  Yeni Üye
  Reklam

  Mikroorganizmalar ve Bitkiler

  Reklam  Mikroorganizmalar ve Bitkiler

  Forum Alev
  İÇİNDEKİLER

  Canlıların Harika Dünyaları

  Canlılardaki moleküler Planlamalar

  Moleküler Biyoloji Evrime Ne Diyor?

  Canlılık=Bu Meçhul

  Mikroorganizmalar nedir? Ne değildir?

  Mikrobiyoloji Biliminin Kurulması ve Gelişimi

  SAYFA-2

  Mikroorganizmalar ve Yaşam

  Virüsler

  HIV Virüsü ve AİDS

  Hiv virüssel hücresinin mutasyon geçirmesi evrime kanıt mı?


  = = =

  Canlıların Harika Dünyaları

  Canlıların harika dünyaları bizleri şaşkınlıklardan şaşkınlıklara uğratır, bizleri bir kez daha yaratılış mucizesine hayran bırakır, Bir Yaratıcı İradenin var olduğu konusundaki kanaatimizi pekiştirip, güçlendirir.

  Öyleki bu kanaatimiz gelişen bilim ve teknolojinin paralelinde öğrendiklerimizle büyümekte, derinleşmekte, genişlemekte sonuçta imanımız bir kat daha güçlenmektedir.

  Sıkça gözlemlediğimiz artık inkarı mümkün olmayan maddesel sistemli düzenliliklerle beraber asla rastlantısal oluşumların birikimsel sonucu olamayacak kadar mükemmel olan canlıların harika dünyaları bizleri bu büyük gerçeğe götürmektedir.

  Bu konuda bir kaç örnek verecek, oluşan kanaatimizi dolaysıyla imanımızı bir kat daha güçlendireceğiz.

  Bu bölümdeki örneklerimiz evrim teorisi savunucularınca ilkel ya da başat oldukları iddia edilenlerden rast gele seçilmiş kimi canlıları kapsayacaktır.

  Seçim, yazdığımız gibi rast geledir. Bunun nedeni de istisnasız her canlının kendine özel olduğu, nice şaşırtıcı meziyetlerle var edildikleri konusunda en küçük bir şüphe dahi duymamamız; her canlının kesinlikle birer var ediliş harikaları olduklarını görmemiz ve buna inanmamızdır.

  Bu çabamızdaki amacımız iddia edildiği gibi canlılığın rastlantılarla oluşup oluşamayacağı sorusunun doğru cevabını bulmaktır. Okuyucu eseri bu amaca uygun yorumlamalıdır.

  Bu küçük araştırmamızda şunu defalarca görüp, şahit olduk ki hiçbir canlı ilkel ya da az gelişmiş değildir.

  Nasıl mükemmel ve eksiksiz var edilmişlerse o şekilde (belki de tersinim sonucu bazı meziyetlerini zayıflatmış ya da kaybetmiş olarak) yaşamlarını devam ettirmektedirler. Çeşitli nedenlerle soylarını devam ettirememiş olanlardan örnekler almadık.

  Milyonlarca tür ve en az bir o kadarda olan çeşitleriyle dünyamızı tıka basa doldurmuş tüm canlılar ister tek, ister çok hücreli olsun yaşamalarına ve üremelerine uygun harika yapılışlara sahiptirler. Hepsi de kendilerine özeldir.

  Farklı fakat mükemmel yaşam avantajlarına sahiptirler. Birinin diğerlerine kendilerine özel üstünlükleri vardır. Bir bakıma canlıları ilkel ya da gelişkin diye ayırmak mümkün değildir. Çünkü hepside mükemmel yapılara sahiptirler.

  Bu bölümümüzde canlıların harika yapılarından kısaca bahsedecek, yapılarının rastlantılarla oluşup oluşamayacağı sorusuna cevaplar arayacağız.

  Devamı var.
 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Mikroorganizmalar ve Bitkiler

  Reklam  Mikro organizmalar gözle görülmeyen ancak mikroskopla görülebilen canlılardır.İnsan Allahın büyüklüğünü nasıl inkar eder.Onlar bile can taşıyorlar.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi