Yakadan Başlama Bebek Hırkası Nasıl Örülür

+ Yorum Gönder
Örgü Dantel ve Bebeklere Örgüler Bölümünden Yakadan Başlama Bebek Hırkası Nasıl Örülür ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. Gönülce
  Özel Üye
  Reklam

  Yakadan Başlama Bebek Hırkası Nasıl Örülür

  Reklam  Yakadan Başlama Bebek Hırkası Nasıl Örülür

  Forum Alev
  Yakadan Başlama Bebek Hırkası Örülüşü

  Yün ipliği çok kalın olmayan örgü ipi iyle bir çift şişe 80 ilmek atılarak baştan altı ilmek haroşa sonra düz(her şiş sonuna kadar örülüp şişteki ilmekler bitince aynı 6 haroşa ile başlanacak), 2 nci sırada ters (yani haroşa) 5 sıra örülür. Beş sıralık işlem bitince 16 ilmik örülür, tarif edildiği gibi sonra 1 ilmek artırılır,1 ilmek örülür 1 daha 1 artırmak, artırmadan sonra 14 ilmek(kol için) örülünce 1 ilmek yine artırılır,1 örülür 1 tane daha artırılır, sonra 16 ilmek örülür(arka kısım), 1 artırılır, 1 tane örülür yine 1 ilmek artırılır, sonra yine 14 ilmek örme işlemi yapılır(2.nci kol yeri) akabinde 1 ilmek artırılır 1 tane örülür, yine 1 artırılır, kalan 16 ilmek örülür,
  artırma işlemi 1 sırada yapılır, 2.nci sıra artırmadan örülür, bu şekilde 40 sıra kadar örün, sonra kol için artırılmış kısımdaki 42 ilmeğin içinden iplik geçirip ayırın, ön+arka+ön kısmını direk örün, hırka boyunun uzunluğunu istediğiniz kadar ördükten sonra yine beş sıra haroşa ile bitirin. Sıra geldi kolların örülmesine, önceden ayırdığınız kol yerlerini artık artırmadan 40-42 sıra daha (her iki kolu ayrı ayrı) örerek kol uçlarını yine 5 er sıra horoşa ile bitirin, kolları aynı ördüğünüz yün ile bitiştirilmesi gereken kısmını dikin.
  Bu arada düğmeli yapmak isteyenler uygun görecekleri düğme sayısına göre ilik açmayı unutmasınlar, fermuarlı yapacaklar fermuar takabilirler.
  Yaka açıklığını geniş bulan olursa yin ipinden büküp yakaya geçirebilir ve uclarında sevimli ponponcuklar takabilirsiniz.
  Kolay gelsin. Bebişler güle güle kullansın.  Paylaş

 2. Fashion
  Bayan Üye

  Cevap: Yakadan Başlama Bebek Hırkası Nasıl Örülür ?

  Reklam  Yakadan Başlama Bebek Hırkası Nasıl Örülür
  yakadan-baslama-bebek-hirkasi-nasil-orulur.jpg+ Yorum Gönder
yakadan başlama bebek hırka modelleri,  bebek hırkası nasıl örülür,  yakadan başlama bebek hırkası,  yakadan başlamalı bebek hırka modelleri,  robadan başlamalı bebek yeleği
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi