Son Yoklama (1 Temmuz – 31 Ekim )

+ Yorum Gönder
Erkeklere Özel ve Asker Ocağı Bölümünden Son Yoklama (1 Temmuz – 31 Ekim ) ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  Son Yoklama (1 Temmuz – 31 Ekim )

  Reklam  Son Yoklama (1 Temmuz – 31 Ekim )

  Forum Alev
  SON YOKLAMA (1 TEMMUZ – 31 EKİM )
  Askerlik şubeniz; 1 Temmuz-31 Ekim tarihleri arasındaki herhangi bir günde sizi yoklamaya davet eden “Son Yoklama Çağrı Tebligatı”nı adresinize gönderecektir.
  Herhangi bir nedenle, çağrı tebligatı elinize ulaşmasa dahi; bulunduğunuz yer askerlik şubesine müracaat ederek, yukarıdaki tarihler arasında yoklamanızı yaptırmanız gerekmektedir.
  Nüfusa kayıtlı olduğunuz il ve ilçe dışında ikâmet etmekte iseniz bu tebligat ile birlikte bölgesinde bulunduğunuz askerlik şubesine başvurunuz.
  Son Yoklama Gününden Önce;
  * Verem savaş dispanserine giderek, verem taraması yaptırıp sonuç belgesini alınız.
  Son Yoklamaya Gelirken;
  • Nüfus hüviyet cüzdanınızı,
  • 2 adet fotoğrafınızı,
  • Öğrenim durumunuzu gösterir belgenin aslı ve fotokopisini,
  • Verem savaş taraması sonuç belgesi
  • Meslek veya sanatınıza ait belgeleri,
  • Sporcu lisansınızı,
  • Sürücü belgenizin aslı ve fotokopisini
  mutlaka yanınızda bulundurunuz.
  Son yoklama sırasında sağlık durumunuzun tam olarak tespit edilebilmesi için varsa önceki yıllarda geçirmiş olduğunuz hastalıklara ait tedavi belgeleri ile raporlarınızı yanınızda bulundurunuz ve muayene sırasında durumunuzu tabiplere mutlaka bildiriniz.
  .Öğrenci, hapis, yurtdışında işçi veya işveren olarak veya hastanede bulunuyor iseniz, ilgili kuruluşlardan veya konsolosluklardan alacağınız bu durumunuzu belirten belgeleri 31 Ekim tarihinden önce askerlik şubesine gönderiniz veya gönderilmesini sağlayınız.
  Son yoklamanızı süresi içinde yaptırmadığınız ve mazeretinize ait belgeleriniz askerlik şubesine ulaşmadığı takdirdeyoklama kaçağı suçu işlemiş olur ve Askerlik Kanunu ve Askeri Ceza Kanunu gereğince, askerlik şubelerince idari para cezası veya muvazzaflık hizmeti sırasında askeri mahkemeler tarafından yapılacak yargılama sonucunda hapis veya ağır hapis cezası ile cezalandırabilirsiniz ağır hapis cezası aldığınız takdirde kamu hizmetlerinde görev alma, seçme ve seçilme hakkı vb. Bazı kamusal haklardan ömür boyu mahrum kalabilirsiniz. 2. 2
  skeleton_b_
  Yeni Üye

  --->: Son Yoklama (1 Temmuz – 31 Ekim )

  Reklam  Merhaba,benim size bir sorum olacak...Yurtdışında çalıştığıma dair belgeleri,31 Ekim tarihine kadar ilgili makamlara gönderemezsem ne gibi birşey olur ? Ya da 31 Ekim tarihinden sonra gönderebilme gibi bir ihtimalim var mı ? En kısa zamanda cevaplarsanız çok sevinirim.Teşekkürler+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi