Neden ücretli bağlantıları Google'a bildirmem gerekiyor?

+ Yorum Gönder
Webmaster ve Arama motorları Bölümünden Neden ücretli bağlantıları Google'a bildirmem gerekiyor? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  ACİL
  Özel Üye
  Reklam

  Neden ücretli bağlantıları Google'a bildirmem gerekiyor?

  Reklam  Neden ücretli bağlantıları Google'a bildirmem gerekiyor?

  Forum Alev
  Neden ücretli bağlantıları Google'a bildirmem gerekiyor?

  Google ve diğer arama motorlarının çoğu, bir sitenin nasıl tanındığını tespit etmek için bağlantılardan yararlanır. Bir sitenin Google arama sonuçlarındaki sırası, kısmen, o siteye bağlantı veren sitelerin analizlerine bağlıdır. Bağlantılara dayanarak yapılan analizler, bir sitenin değerini ölçmede son derece yararlıdır ve web aramasının kalitesini kayda değer bir şekilde artırmıştır. Bu sıralamada bağlantıların hem sayısı hem de, daha önemlisi, kalitesi göz önünde bulundurulur.
  Ancak, bazı SEO'lar ve web yöneticileri, bağlantıların kalitesini, kaynakları ve bunların siteleri üzerinde uzun vadede yaratacağı etkiyi göz ardı ederek bağlantı satın alma ve satma uygulamalarında bulunur. Bir sitenin sıralamasını yükseltmek için bağlantı satın alma, Google'ın web yöneticisi yönergelerine aykırıdır ve sitenin arama sonuçlarındaki sıralamasını olumsuz yönde etkileyebilir.
  Ücretli bağlantıların hepsi yönergelerimize aykırı değildir. Arama sonuçlarını etkilemek için değil, reklamcılıkla ilgili amaçlarla yapıldığında bağlantı satın alma ve satma, web ekonomisinin sıradan bir parçasıdır. Reklam amaçlı satın alınan bağlantılar açıkça belirtilmelidir. Bunu yapmanın çeşitli yöntemlerinden bazılarını aşağıda görebilirsiniz:
  • <a> etiketine bir rel="nofollow" özniteliği ekleme
  • Bağlantıları, robots.txt dosyasıyla arama motorlarına eklenmesi engellenen bir ara sayfaya yeniden yönlendirme
  Google, bağlantı değişimleri ve satın alınan bağlantılar gibi, arama motoru sonuçlarını etkilemeyi amaçlayan bağlantıları dizinden bütünüyle çıkarmak için büyük çaba göstermektedir. Bağlantı satın alan veya satan bir siteyle karşılaşırsanız bu durumu bize bildirin. Ödemeli bağlantıları algoritmik olarak saptama yöntemimizi iyileştirmek için bilgilerinizden yararlanırız. 2. Alev
  Özel Üye

  Neden ücretli bağlantıları Google'a bildirmem gerekiyor? Makalesine henüz yorum yazılmamış. ilk yorumu siz yapın


Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi