Google dostu bir site nasıl oluşturabilirim?

+ Yorum Gönder
Webmaster ve Arama motorları Bölümünden Google dostu bir site nasıl oluşturabilirim? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  ACİL
  Özel Üye
  Reklam

  Google dostu bir site nasıl oluşturabilirim?

  Reklam  Google dostu bir site nasıl oluşturabilirim?

  Forum Alev
  Google dostu bir site nasıl oluşturabilirim?

  Yapılacaklar
  Web yöneticisi yönergelerimiz, tasarım, teknik konular ve kaliteyle ilgili yönergeler sağlar. Google dostu bir site oluşturmakla ilgili daha ayrıntılı ipuçları aşağıda sağlanmıştır.
  Aradıkları bilgileri ziyaretçilere verin
  Sayfalarınızda, özellikle de ana sayfanızda, yüksek kaliteli içerik sağlayın. Bu, yapılacak en önemli şeydir. Sayfalarınız yararlı bilgiler içeriyorsa, içerikleri birçok ziyaretçiyi çeker ve sitenize bağlantı vermeleri için web yöneticilerinin ilgisini çeker. Yararlı, bilgi açısından zengin bir site oluşturmak için, konunuzu açık ve anlaşılır şekilde anlatan sayfalar yazın. Kullanıcıların sayfalarınızı bulmak için kullanacağı kelimeleri düşünün ve o kelimeleri sitenize ekleyin.
  Başka sitelerin sizin sitenize bağlantı vermesini sağlayın
  Bağlantılar, tarayıcılarımızın sitenizi bulmasına yardımcı olur ve sitenizin arama sonuçlarımızda daha iyi bir şekilde görünmesini sağlayabilir. Bir aramayla ilgili sonuçları döndürürken, Google, hem önemli hem de her bir aramayla alakalı sayfaları görüntülemek için PageRank'i (sayfanın önemiyle ilgili görüşümüz) gelişmiş metin eşleme teknikleriyle birleştirir. Google, bir sayfanın PageRank değerlendirmesinin parçası olarak aldığı oyları sayar ve bunu yaparken, A sayfasından B sayfasına olan bir bağlantıyı A sayfasının B sayfasına verdiği bir oy olarak yorumlar. Kendileri "önemli" olan sayfalar tarafından verilen oylar daha fazla ağırlıklı kabul edilir ve diğer sayfaların "önemli" hale gelmesine yardımcı olur.
  Algoritmalarımızın doğal bağlantıları doğal olmayan bağlantılardan ayırabileceğini unutmayın. Başka siteler içeriğinizi değerli bulduğunda ve ziyaretçileri açısından yararlı olabileceğini düşündüğünde, web'in dinamik doğasının bir parçası olarak, sitenize doğal bağlantılar oluşturulur. Sitenize ilişkin doğal olmayan bağlantılar, özellikle sitenizin arama motorlarına daha popüler görünmesini sağlamak için yerleştirilir. Bu tür bağlantılardan bazıları (bağlantı şemaları ve giriş sayfaları gibi), web yöneticisi yönergelerimizde ele alınmıştır.

  Sitenizin dizininin oluşturulması ve sıralanmasında yalnızca doğal bağlantılar kullanışlıdır. Sitenizin kolayca erişilebilir olmasını sağlayın
  Sitenizi bir mantıksal bağlantı yapısıyla oluşturun. Her sayfa en az bir statik metin bağlantısından erişilebilir olmalıdır.
  Sitenizi incelemek için Lynx gibi bir metin tarayıcısı kullanın. Çoğu örümcek sitenizi Lynx kadar görür. JavaScript, çerezler, oturum kimlikleri, çerçeveler, DHTML veya Macromedia Flash gibi özellikler sitenizin tümünü bir metin tarayıcıda görmenizi engelliyorsa, arama motorları da sitenizi taramakta zorluk çekebilir.
  Dinamik sayfaların statik kopyalarını oluşturmayı düşünün. Google dizini dinamik sayfalar içerse bile, bu sayfalar dizinimizin küçük bir bölümünü oluşturur. Dinamik olarak oluşturulan sayfalarınızın (soru işaretleri içeren URL'ler gibi) tarayıcımız için sorunlara neden olduğundan şüpheleniyorsanız, bu sayfaların statik kopyalarını oluşturabilirsiniz. Statik kopyalar oluşturursanız, onları kopya olarak değerlendirmememiz için, dinamik sayfalarınızı robots.txt dosyanıza eklememeyi unutmayın.
  Kaçınılması Gerekenler
  Sayfanızı anahtar kelime listeleriyle doldurmayın, sayfaları "örtmeye" çalışmayın veya "yalnızca tarayıcı" sayfaları yerleştirmeyin. Siteniz ziyaretçilerin görmesini istemediğiniz sayfalar, bağlantılar veya metin içeriyorsa, Google bu bağlantıların ve sayfaların aldatıcı olduğunu düşünür ve sitenizi göz ardı edebilir.
  Kendinizi bir arama motoru optimizasyon hizmeti satın almak zorunda hissetmeyin. Bazı şirketler Google arama sonuçlarında siteniz için yüksek sıralama "garanti etme" iddiasında bulunur. Yetkili danışmanlık şirketleri sitenizin akışını ve içeriğini iyileştirebilir olsa da, diğerleri arama motorlarını kandırmak için aldatıcı taktikler uygular. Dikkatli olun; etki alanınız bu aldatıcı hizmetlerden biriyle bağlantılandırılırsa, dizinimizden yasaklanabilir.
  Önemli adları, içeriği ve bağlantıları göstermek için resim kullanmayın. Tarayıcımız grafiklerde yer alan metinleri tanımaz. Sayfanızdaki ana içerik ve anahtar kelimeler normal HTML kullanılarak biçimlendirilemezse, ALT etiketleri kullanın.
  Farklı URL'ler altında bir sayfanın kopyalarını oluşturmayın. Birçok site, sayfaların, aynı içeriği grafik açısından zengin sayfalar olarak içeren, yalnızca metin özellikli veya yazıcı dostu versiyonlarını sunar. Tercih ettiğiniz sayfanızın arama sonuçlarımıza eklenmesini sağlamak için, bir robots.txt dosyası kullanarak yinelenen kopyalarımızı örümceklerimizden uzak tutmanız gerekir. 2. 2
  NAVB@R
  Emekli

  --->: Google dostu bir site nasıl oluşturabilirim?

  Reklam  saolasın nerden buluyorsun çok güzel b ilgiler+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi