Adwords Trafiği/Tıklamaları Artırma «

+ Yorum Gönder
Webmaster ve Arama motorları Bölümünden Adwords Trafiği/Tıklamaları Artırma « ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  CaRaMeLa
  Bayan Üye
  Reklam

  Adwords Trafiği/Tıklamaları Artırma «

  Reklam  Adwords Trafiği/Tıklamaları Artırma «

  Forum Alev
  Trafiği/Tıklamaları Artırma «


  Trafiği/Tıklamaları Artırma «


  Amaç: Reklamlarınızın aldığı tıklamaları artırmak için benzersiz anahtar kelime varyasyonları oluşturarak ve farklı adımlar uygulayarak trafiği artırmak için kampanyalarınızı nasıl optimize edeceğinizi öğrenin.


  Site Trafiğini Artırma


  Endüstride 'site trafiğinin', web yöneticilerinin reklam yeri satabilecekleri sayfa görünümleri olarak tanımlandığını lütfen unutmayın. Bununla birlikte, AdWords'ün trafik artırma tanımı, bir reklamverenin reklamlarına yapılan tıklamaların artırılması anlamına gelir.

  Trafiği artırmanın ana yöntemleri şunları içerir:

  Yeni veya kullanılmayan anahtar kelimeler ekleme
  Reklamverenin web sitesinin reklam yayınlanmayan bölümleri için anahtar kelimeler oluşturma
  Daha genel anahtar kelimeler ekleme
  Yüksek trafikli anahtar kelimeleri ayırma
  Günlük bütçeleri artırma
  Maksimum TBM'yi veya Kalite Puanını Artırma
  Trafiği maksimuma çıkarmak için dağıtım tercihlerinizi ayarlama
  Yer hedefleme ayarlarınızı genişletme
  Aşağıda, bu yöntemlerden bazılarını açıklayacağız.

  Anahtar Kelimeler Ekleme


  'Acme Yazıcılar'a ilişkin bir ürünü satmakta olan ve trafiği artırmak isteyen bir reklamveren örneğini düşünelim.

  'Acme yazıcılar' anahtar kelimesini kullanmaya ek olarak, 'Acme Yazıcılar', 'Acme püskürtmeli' gibi varyasyonları eklemeyi düşünebilirsiniz. Anahtar kelimelerinizin daha önce genişletilmiş geniş eşlemeler arasında yer almayan benzersiz varyasyonlarını eklediğinizden emin olun. Her zaman çoğulları da ekleyin. Çoğullar genellikle geniş eşlemeye eklenseler de, reklamlarınızın mümkün olduğunca çok sayıda alakalı sorgu için gösterilmelerini sağlamak üzere onları yine de eklemeniz gerekir. Çoğulların bazı durumlarda farklı performans gösterebileceğini ve bu nedenle onlar için farklı maksimum TBM'ler ayarlamak isteyebileceğinizi unutmayın.

  Önemli ürün kategorilerini belirlemek için sitenize göz atın. Belirli ürün türlerini veya modellerini hedefleyen Reklam Grupları oluşturabilirsiniz. Hesabınızda zaten sunulmamış olan yeni ürünlerin reklamını yapmak, trafiği artırmanın etkili bir yoludur. Bu örnekte, Acme yazıcı sarf malzemelerini duyurmak ve geçerli Acme yazıcı sahiplerinden daha fazla trafik elde etmek için bir Reklam Grubu oluşturabilirsiniz.


  Daha Genel Anahtar Kelimeler Ekleyin


  Daha genel anahtar kelimeler için Reklam Grupları oluşturarak da trafiği artırabilirsiniz. Bu ders boyunca kullanılan 'Acme Yazıcı' örneğine devam edersek, 'yazıcılar', 'renkli yazıcılar', 'mürekkep püskürtmeli', vb. kullanabilirsiniz. Bunun gibi kelimeler çok fazla sayıda gösterim ve, eğer alakalı iseler, tıklama üretirler. En genel ve yine de ürününüzle veya hizmetinizle alakalı terimleri bulmaya çalışın. Alakasızlarsa, web siteniz için düşük kaliteli potansiyel müşteriler üretebilirler. Ayrıca, genel aramalar genellikle satın alma çevriminin araştırma aşamasının başlarında olan kullanıcılar tarafından gerçekleştirilir. Bu aşamada görünür olmak önemlidir; bununla birlikte, hemen bir dönüştürmeyle sonuçlanmayabilecek tıklamalara olanak sağlamak için düşük TBM'lerle başlamak isteyebilirsiniz.


  Yüksek Trafikli Anahtar Kelimeleri Ayırma


  Optimizasyonun önemli bir unsuru, oluşturduğunuz yeni anahtar kelimelerle birlikte kullanılacak belirli reklamlar üretmektir. 'Acme renkli yazıcılar', 'Acme mürekkep püskürtmeli yazıcılar' ve 'Acme lazer yazıcılar' şeklindeki anahtar kelime varyasyonlarını düşünün. Bu anahtar kelimeler 'Acme yazıcılar'dan daha belirlidir ve anahtar kelimeye uyarlanan kendi reklam metinlerinden yararlanırlar. Bu anahtar kelimeleri kendi Reklam Gruplarına ayırmak isteyebilirsiniz.

  Yüksek trafikli bir anahtar kelimeyi kendi Reklam Grubuna taşıma ve o anahtar kelimeyi reklam başlığına yerleştirme, aynı sayıda gösterimden elde edilen tıklama sayısını artırabilir ve bu durum onun TO'sunu da iyileştirebilir.


  Günlük Bütçeyi veya TBM'yi Artırma


  Belirli anahtar kelimelerin maksimum trafiği almalarını isterseniz, o anahtar kelimelerin günlük harcamaları günlük bütçelerine tutarlı bir şekilde ulaşmayan veya günlük bütçelerini aşmayan kampanyalarda yer almalarına dikkat edin. Bir kampanyadaki tüm anahtar kelimelerle ilgili trafiği artırmak için, o kampanyanın günlük bütçesini artırın. Yalnızca belirli anahtar kelimelerle ilgili trafiği artırmak için, onları ayrı bir kampanyaya taşıyın ve sonra günlük bütçeyi en fazla sayıda tıklama kazandırmaya yetecek kadar yüksek olacak şekilde ayarlayın.

  Kalite Puanınızı iyileştirmek ve daha yüksek bir sıralama elde etmek için, maksimum TBM'nizi artırın veya reklamınızı, anahtar kelimenizi veya kampanyanızı optimize edin. Yüksek sıralamalı reklamlar daha fazla tıklama aldığından, trafikte bir artış elde edersiniz.


  Yer Hedeflemesini ve Reklam Dağıtımını Genişletme


  Trafiği maksimuma çıkarmak için, yer hedefleme ayarlarınızı veya reklam dağıtımı tercihlerinizi genişletebilirsiniz.

  Yer hedeflemesi ayarlarınızın, dünyadaki iş yaptığınız bölgeleri yansıttığından emin olun. Teklifiniz başka ülkeler için geçerliyse, reklamınızı uluslar arası olarak hedefleyin. Siteniz yabancı ülkelere ve dillere uyarlanmadıysa bile, kampanyanızı yine de kullanıcı gruplarına hedefleyebilirsiniz. Örneğin, dil hedeflemenizi 'İngilizce' olarak ayarlamak, reklamınızın tarayıcı dili İngilizce olarak ayarlanmış olan dünyanın herhangi bir yerindeki herhangi bir kullanıcıya gösterilmesini sağlar.

  Arama ve içerik ortaklarından oluşan Google Ağı, ek trafik elde etmek için büyük bir fırsat sunar. Reklamlarınızın bu ağda görünebilmeleri için kampanya ayarlarınızı düzenlemek isteyebilirsiniz. 2. Alev
  Özel Üye

  Adwords Trafiği/Tıklamaları Artırma « Makalesine henüz yorum yazılmamış. ilk yorumu siz yapın


Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi