Google Adwordsta Anahtar Kelimeleri Seçme

+ Yorum Gönder
Webmaster ve Arama motorları Bölümünden Google Adwordsta Anahtar Kelimeleri Seçme ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  CaRaMeLa
  Bayan Üye
  Reklam

  Google Adwordsta Anahtar Kelimeleri Seçme

  Reklam  Google Adwordsta Anahtar Kelimeleri Seçme

  Forum Alev
  Google Adwordsta Anahtar Kelimeleri Seçme


  Anahtar Kelimeleri Seçme  Amaç: Kampanyalarınız için etkili bir anahtar kelime listesini beş adımda kolayca nasıl oluşturacağınızı anlayın. Hemen işe başlamak üzerine basit ama çok önemli bazı kavramları derinlemesine inceleyin.


  Anahtar Kelime Listesi Hazırlama

  Anahtar kelimeler reklamları tetikler. Reklamlar tıklamaları etkiler ve tıklamalar size iş getirir. En azından ana fikir budur. Anahtar kelimeler bu reklam besin zincirini başlattığından beri işletmenizle alakalı anahtar kelimeleri işin en başında seçmeniz önemlidir.
  Anahtar kelime beş adımda oluşturulur: Genişletme, gruplama, eşleme, düzeltme ve test edip hassaslaştırma.

  1. Adım_ Genişletin

  İlk adımınız, mümkün olduğunca çok sayıda alakalı anahtar kelime bulmaktır. Ürününüzü veya hizmetinizi bulmak için kullanıcıların arayabileceğini düşündüğünüz her türlü anahtar kelimeyi listeleyin.
  Yardım almak için Anahtar Kelime Aracını kullanın. 'Kampanya Yönetimi' sekmesindeki Araçlar sayfasından (veya Reklam Grubu Ayrıntıları sayfanızdaki 'Anahtar Kelime' sekmesinden) erişebileceğiniz Anahtar Kelime Aracı sizinkilere ilave olarak — eş anlamlı kelimeler ve yazım varyasyonları dahil olmak üzere — anahtar kelime fikirleri sunmaktadır. Aynı sayfayı kullanarak, kapsamlı ve alakalı anahtar kelime listeleri oluşturmanıza, trafik tahminlerini incelemenize ve anahtar kelimelerinizi doğrudan reklam gruplarınıza eklemenize olanak verir.
  Daha fazla bilgi edinmek için Anahtar Kelime Aracı dersini ziyaret edin.

  2. Adım_ Gruplandırın

  Anahtar kelimeler, oluşturduğunuz reklam grupları ve reklamların altyapısını oluşturur. Önceki Hesabınızı Düzenleme konusunda bahsedildiği gibi, anahtar kelime listenizi benzer öğeler halinde, örneğin ürün grubu olarak gruplandırın. Her grup bir reklam grubunu oluşturur. Her reklam grubu için birden fazla reklam yazabilirsiniz, böylece anahtar kelime grupları tek bir temayla eşlenir.
  Örneğin, organik kahveyle ilgili anahtar kelimeleri bir reklam grubunda, gurme kahveyle ilgili anahtar kelimeleri de başka bir reklam grubunda düzenleyin.
  Son olarak, kolay yönetilebilmesi için anahtar kelime listenizi kısa tutmayı unutmayın.

  3. Adım_ EşleştirinBaşa Dön


  Şimdi, Google'ın anahtar kelime eşleme seçeneklerini kullanarak, anahtar kelimelerinizi hedefleme zamanı: Geniş eşleme, öbek eşleme, tam eşleme ve negatif eşleme. Bu eşleme türleri reklamlarınızın kullanıcılara tam sizin sunmakta olduklarınızı ararlarken ulaşmaları için reklam dağıtımını hassas bir şekilde ayarlamanıza yardımcı olur.
  • Geniş eşleme tüm anahtar kelimeler için varsayılan ayardır. Anahtar kelimeniz (herhangi bir düzen veya kombinasyonda) kullanılarak yapılan aramalar sonucunda reklamınız görüntülenebilir.
  • Öbek eşleme kelimelerin belli bir düzen içinde görünmesini gerektirerek etki alanınızı daraltır.
  • Tam eşleme reklamınızı, aramada tam öbek (öncesinde, arasında ve sonrasında başka hiçbir kelime olmadan) kullanıldığında göstererek, etki alanınızı daha da daraltır.
  • Negatif eşleme, ucuz veya bedavagibi, aramada reklamınızın görünmesini istemediğiniz öbekleri azaltır.
  Anahtar kelime eşlemesini daha ayrıntılı bir biçimde anlamak için Anahtar Kelime Hedeflemesi dersini ziyaret edin.


  4. Adım_ Düzeltin

  Eşleme türlerini genişlettikten, grupladıktan ve kelime listenize ekledikten sonra bunları hassaslaştırmaya başlayın. Ürününüz veya hizmetinizle en alakalı özel anahtar kelimeleri korumaya çalışın. Hangi anahtar kelimeler alakasız veya size en az trafik getirmesi mümkün olanlar hangileri? Bunları silin.
  İki veya üç kelimelik öbekler genellikle en iyisidir. Örneğin, anahtar kelime olarak kahve yerine, adil ticaret ürünü kahve veya gurme kahve çekirdekleri öbeklerini kullanın. Tek kelimelik veya genel her türlü anahtar kelimeyi kaldırmayı deneyin. Bunlar genelde fazla geniş anlamlıdır ve sizin sunduklarınız hakkında bilgi sahibi olmayan kişilerin tıklamalarına neden olabilir.

  5. Adım_ Test Edin ve Hassaslaştırın


  Çevrimiçi reklamcılığın dinamik yapısına ayak uydurmak için anahtar kelimelerinizi test edip hassaslaştırmaya devam etmeniz gerekir. İşinize yarayan anahtar kelimeler oluşturmaya devam edip, işe yaramayan diğerlerini silin. Hesabınızda bulunan performans istatistiklerini kullanarak sonuçlarınızı izleyin. Sonuçları izleme hakkında daha fazla bilgi edinmek için Reklam Performansını İzleme bölümünü ziyaret edin.
 2. Alev
  Özel Üye

  Google Adwordsta Anahtar Kelimeleri Seçme Makalesine henüz yorum yazılmamış. ilk yorumu siz yapın


Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi