+ Yorum Gönder
Sağlık ve Ağız ve Diş Sağlığı Bölümünden Diş İpi Nedir - Diş İpi Ne İşe Yarar - Diş İpi Hakkında ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. DOLUNAY
  Özel Üye


  Diş İpi Nedir - Diş İpi Ne İşe Yarar - Diş İpi Hakkında

  Diş İpi Nedir - Diş İpi Ne İşe Yarar - Diş İpi Hakkında Forum Alev
  Diş İpi Nedir - Diş İpi Ne İşe Yarar - Diş İpi Hakkında

  Diş ipi, ağız ve diş sağlığı araçlarındandır. Diş fırçasının ulaşamadığı diş ara yüzleri ve sabit protezlerin (köprü diye ifade edilen diş kaplamalarının) gövde kısımlarının dişetine bakan kısımlarının temizlenmesini sağlayan bir araçtır. Dişeti çizgisinin altındaki ve dişler arasındaki yerlerdeki plak yiyecek artıkları diş ipiyle çıkarılabilir. Plak birikimi, diş çürüğüne ve dişeti hastalığına, yol açabileceğinden, dişlerin diş ipiyle düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Fırça , macun ile yapılan ve olması gerektiği gibi 2-3 dakika süren bir fırçalamada bile dişlerinizin aralarındaki yüzeyleri tam olarak temizleyemez. Çoğu zaman çürüklerin başlangıç noktası da bu ulaşılması zor, kapalı alanlardır. Sağlıklı bir temizleme için mutlaka fırçalamadan sonra (en az günde 1 kere) diş ipi kullanması gerekir.

 2. EFRUMİE
  Bayan Üye

  diş ipi diş fırçası ve macunu gibi düzenli olarak kullanılması gereken diş temizleme ürünlerinden biridir. Dişler arasındaki yemek kalıntılarının ve diş plaklarının temizlenmesine yardımcı olmaktadır.

+ Yorum Gönder

Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
diş ipi ne işe yarar,  diş ipi neye yarar,  dis ipi ne ise yarar,  diş ipliği ne işe yarar,  diş ipi nedir ne işe yarar
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi